Lapsed ja tervis

Väikelaste sage haigestumine on läbi elamine nii lastele endale kui ka teistele pereliikmetele. Peetakse normaalseks, et kuni 7-aastane laps võib olla aastas haige  isegi 7-10 korda, tavaliselt on siis tegemist viiruslike hingasmiteede haigustega, nohu, köha või siis kõhulahtisusega. Ja ka laste taastusaeg erinevatest haigstest on varieeruv. Väga palju räägitakse ravist erinevate haigusjuhtude korral, aga väga oluline on pöörata tähelepanu just haiguste ennetamisele. Kuidas hoida lapse imuunsüsteemi sellisena, et ta ei oleks niivõrd vastuvõtlik haigustele.

Imuunsuse nõrgenemise võimalikud põhjused:

 • Vitamiinide ja mineraalide vähene osakaal toidus
 • Vähene füüsiline liikumine või siis teine äärmus – liigne füüsiline koormus
 • Vähene unetundide arv
 • Kehv toitumine – pole täisväärtuslik, ei tarbita piisavalt köögi- ja puuvilju ning muid vajalikke toitaineid
 • Vähene energia saamine toidust
 • Oluline on jälgida, et lapsed ei oleks liiga tihti ja pikalt stressi situatsioonides ehk siis emotsionaalne osa tuleks tasakaalus hoida
 • Haigused, mis on välja ravimata ja jäävad korduma ning korduma
 • Ebakvaliteetne toit ja jook
 • Ka antibiootikumide tarbimine nõrgestab imuunsüsteemi

Mida teha:

 • Süüa palju puu- ja juurvilju, meie kliimas ei ole igal aastajal värsked saadused kättesaadavad, kuid ka sügavkülmutatud marjad ja köögiviljad on sobivaks alternatiiviks. Otseloomulikult eelistame oma aiasaadusi ja ka nende varumine on kiiduväärt tegevus.
 • Tasakaalustatud ja täisväärtuslik toitumine
 • Korras puhkamisreziim, piisav öötundide arv
 • Rahulik uneperiood
 • Regulaarne füüsiline koormus
 • Piisav värskes õhus viibimine!! Oluline juba beebide puhul. Iga ilmaga mingi aeg õues viibimine on väga tervitatav.
 • Positiivsed emotsioonid, väikse lapse õnnetunde kujundamine.
 • Hügieen – haigusperioodidel tasub käsi tihti ja korralikult pesta, eriti rahvarohketes kohtades viibides. Samuti kui laps on haigustele vastuvõtlikum, tuleks rahvarohkeid kohti võimalusel üldse vältida, vähendades tõenäosust puutuda kokku potensiaalsete haiguskandjatega.

 

NB! Nii laste kui beebide puhul on väga oluline käia lapsega iga ilmaga õues ja viibida värskes õhus, see ongi väikselaste ja beebide karastamise viis, mis on omakorda väga hea kopsudele. Ning peetakse ka heaks vannis käimist ja ujumist. Erinevate statistikate kohaselt on need lapsed, kes on juba väiksest peale ujumisega tegelenud, tugevama imuunsüsteemiga või lihtsalt üldiselt haigustele vähem vastuvõtlikud. Beebide puhul soovitatakse peale vanniprotseduure ta korralikult ära kuivatada ning soojas hoida, siin kohal mängivad oma rolli ilusti välja nii kapuuts kui ka vannimütsid.

Milline on seos lapse vaimse tervise ja haiguse vahel?

Siinkohal tahaks rõhutada sellele, et igasugusel haigusel on seos inimese elujõu ja vaimse seisundiga, erinevad haigused ja viirused on igapäev meie elukeskkonnas, aga sellegi poolest mingitel hetkedel me haigestume lihtsamini ja mingitel hetkedel õnnestub neid vältida. Haigus hakkab kiiremini külge, kui meil on stressitase kõrgem ja see kehtib nii täiskasvanute kui ka laste puhul. Suur osa meie tervisest on seotud emotsioonide ja stressiga. Väga tihti väikelaste stress ongi seotud just vanemate stressiga.

 

IMG-5042
Nosiboo- nunnu abiine nohu puhul

 

Meie pere abiline nohu puhul:

Meie avastasime armsa Nosiboo nohuga toimetulekuks. See nunnu välimusega mänguasja sarnane aparaat on nohusele väikelapsele suureks abiliseks. Kasutada saab seda nii beebide kui ka väikelaste puhul. Tegemist on siis kvaliteetse ninaaspiraatoriga millel saab imemise tugevust reguleerida vastavalt vajadusele. Nosibool on mugav ja lapsele pehme otsik mis teeb selle kasutamise väga mugavaks. Meie poja jaoks oli see nagu mänguasi tänu oma nunnule välimusele. Esimesest korrast alates võttis Nosiboo omaks muidugi pigem mänguasjana:) Aga siiski see aitas kaasa, et protestita nina puhtaks saada.

Nosiboo

Rohkem Nosiboost: kidsmed.ee

 

 

Päikest ja rõõmu!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s