Kristin Salupuu retseptid

Minu nimi on Kristin Salupuu, olen õppinud toidutehnoloogiat ja oman riiklikku toitumisnõustaja kutsestandardit. Põhitööna haldan ja arendan Tervise Arengu Instituudis Nutridata toidu koostise andmebaasi.

Armastan söögivalmistamist, mistõttu pean tervisesõbralike söömisharjumuste kujundamise kõrval väga oluliseks ka toidust saadavat naudingumomenti. Kuigi mulle meeldib väga köögis vaaritada, pean igapäevaelus oluliseks, et toidud valmiksid kiirelt ja suurema vaevata. Toiduvalmistamisel katsetan tihti julgete maitsekombinatsioonidega, mis ei pruugi igaühele maitseda, kuid kutsun inimesi üles ka toiduvalmistamisel kastist välja mõtlema!

Igapäevasel toitumisnõu jagamisel asetan rõhu tasakaalustatuse ja tervemõistuslikkuse printsiibile ning üritan inimesi erinevate toitumistrendide ülekülluse taustal suunata süsteemsemalt mõtlema ja tegutsema. Usun, et tervist toetava toitumisviisi kujundamisel tasub pigem keskenduda oma toidulaua tervikpildile ja selle mitmekesisusele, mitte üksikutele toiduainetele, kilokaloritele ja makrotoitainetele (kuna lähteandmetena on tegu ligikaudsete väärtustega, siis neid liites ja lahutades peaks arvestama ka absoluutse veaga:).

 

 

Advertisements